FARA BUDISLAV

Fara Budislav

Obec Budislav leží v jihočeském kraji asi 20 km jihovýchodně od města Tábor. V centru obce, v těsném v sousedství kostela Nanebevzetí Panny Marie, se nachází budova barokní fary, postavené v roce 1759. Fara spolu s kostelem tvoří krásný funkční celek a je dominantou celé vsi. Před několika roky objekt koupil nový majitel – Mgr. Pavel Sládek – a pod jeho vedením prošla bývalá fara rozsáhlou rekonstrukcí.
Patrová budova fary má obdélný půdorys a valbovou střechu. Hlavní jižní průčelí budovy se obrací do návsi. Hodnotná fasáda fary je členěna lizénovými rámy, okna a dveře jsou lemována šambránami. Nad

vstupními dveřmi v jižním průčelí je v šambráně umístěno datování stavby objektu – 1759.
Budova, která je od roku 1958 chráněná jako nemovitá kulturní památka, dnes slouží jako originální penzion, vybavený dobovým nábytkem, obrazy a množstvím starožitných doplňků. K objektu patří rozlehlá zahrada a z oken je působivý výhled na blízký Zámecký rybník.


Adresa: Chateau Budislav č.p.2, 39201 Budislav Jižní Čechy

Tel.: +420 737 501 840

Email: chateau.budislav@gmail.com

Webová stránka: www.chateau-budislav.com

Chateau Budislav was originally built as a vicarage in 1759. Together with the nearby church of the Assumption of Our Lady, it forms a unique baroque unit. It has been undergoing a complete renovation since 2017.


Address: Chateau Budislav č.p.2, 39201 Budislav Jižní Čechy

Tel.: +420 737 501 840

Email: chateau.budislav@gmail.com

Website: www.chateau-budislav.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *